DIRVOS PARUOŠIMAS PRIEŠ KLOJANT VEJĄ

Sklype, kuriame planuojate kloti veją, esamą augmeniją nupurkškite vienu iš glifosatų grupės sisteminiu neselektyviniu herbicidu, pvz. „Roundup“, purkšdami vadovaukitės gamintojo instrukcijomis. Bet kokia augmenija žus maždaug po 2–3 savaičių. Po to išpurenkite sukietėjusį, supuolusį dirvožemį 20–30 cm gyliu. Įvertinkite jį. Jei reikia, užvežkite juodžemio ir jį tolygiai paskleiskite visame plote. Šio sluoksnio storis turėtų būti 10–15 cm, nes daugumos vejų žolių pagrindinė šaknų masė yra kaip tik tokiame gylyje. Viršutinį sluoksnį tinkamai išlyginkite, nurinkite akmenis, augalines liekanas ir privoluokite. Priklausomai nuo Jūsų dirvožemio turtingumo bei mūsų rekomendacijų, prieš vejos ritinių klojimą dirvožemį galite patręšti kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis, įterpdami jas ne giliau, kaip 5 cm gyliu. Mūsų klojamoji veja turi pakankamai maisto medžiagų geram jos prigijimui ir vystymuisi. Jeigu prieš klojant veją dirva yra sausa, ją reikia šiek tiek palaistyti ir viršutinį sluoksnį lengvai išpurenti.

VEJOS KLOJIMAS

Klojamoji veja gerai prigis, jei nuo jos nuėmimo iki paklojimo praeis ne daugiau nei 48 valandos. Karštu ir saulėtu oru saugokite ritinius nuo tiesioginių saulės spindulių. Išvyniokite ir paklokite ritinius kaip galima arčiau vienas kito. Į jų sudūrimo „siūles“ (jei tokios atsiranda) įberkite dirvožemio. Klokite visą klojamąją veją taip, kad sudarytumėte piešinį, panašų į plytų mūrinį.

Mažus velėnos pažeidimus galite užpildyti nedideliais gabaliukais, likusiais klojant ir pjaustant klojamosios vejos ritinius.

Pakloti velėnos ritiniai prispaudžiami volu ir plotas gausiai palaistomas.

Pirmąją savaitę, ypač sausros metu, žolių šaknims reikia pakankamai vandens. Geriausia laistyti ankstyvą rytą. Nelaistykite vejos, kai šviečia saulė! Vandens lašeliai ant augalų veiks kaip linzės, veja gali apdegti. Laistant vakare veja gali nespėti išdžiūti, todėl atsiranda pavojus plisti grybinėms ligoms. Patartina lieti kas 2–3 dienas nuo 10 mm iki 20 mm vandens, t. y. 10–20 litrų į vieną kvadratinį metrą. Liekite taip, kad nesusidarytų balos. Po kurio laiko patikrinus jei 15 cm gylyje jaučiama drėgmė, Jūs laistote pakankamai.